Polish English
Runaurufu "If you don't hava a plan - do not follow plan of others"

Wrzuciłem kociaka!

Ponoć obrazek kota na stronie to jakieś +50 do odwiedzin, więc teraz z tą masą kotów serwer zapewne padnie :p O czym mowa? Mowa o kotku w górnym lewym rogu, który to troskliwie opiekuje się nową nawigacją. Rzecz jasna kotek jest rozwiązaniem tymczasowym (wciąż weny mi brak do zrobienia porządnych ikon ^^)... choć tak ładnie na mnie zerka, że może i zostanie na dłużej.
Skąd mam kociaka? Kociaka mam z http://placekitten.com/ czyli ze strony, na której autor pisze, iż "zapełnia lukę na rynku". Cóż muszę przyznać, że zapełniają ją całkiem nieźle i z pewnością częściej będą z tego wypełniania luki korzystałAle nie o samych kotach miało dziś być. Ogólne nowa wersja strony to w większości przepisany kod odpowiedzialny za obsługę artykułów, plików, galerii i obrazów. Teraz wszystko jest łatwiejsze do obsługi i używania (generalnie nastąpiła wielka migracja z tablic do klas), a co za tym idzie kolejne zmiany będą prostsze (choć prędko pewnie nie nastąpią jako, że urosła już górka innych rzeczy do zrobienia).
Pierwszą z tych prostych zmian jest nowy wygląd strony głównej i strony wyszukiwania artykułów. Wyniki są teraz zwracane w postaci małych boxów z opisem danego artykułu. To rozwiązanie przede wszystkim pozwala na upakowanie większej ilości informacji na stronie oraz umożliwia łatwiejsze wyszukiwanie treści przez użytkowników.Ze strony kodu zaś wygląda to tak, że zamiast pięciu sposobów pobierania danych (główna strona, wyszukiwanie, syndykacja, wyświetlenie i edycja artykułu) używam jednego :) Powiedzmy sobie wprost - ogromna oszczędność czasu... a do tego stworzone obiekty mogę zserializować i zapisać na dysku serwera, co znacząco przyśpiesza ponowne ładowanie strony. Tyle wygrać! :D

2013-08-25 08:27:22
2013-08-25 08:27:17

Tags: News
Categories: News dev

No comments

Write new comment

Author:
Email (visible only to administration):
Website: